V Bratislavě skončili, Doněck bude hrát s Lvem doma

MOSKVA. Český účastník KHL Lev Praha zvažoval, že na páteční šestý zápas play off semifinále Západní konference do Doněcka (19.00 SEČ) nepoletí. Hokejisté a funkcionáři pražského klubu se totiž o změně dějiště setkání, které se mělo hrát původně v bratislavské Slovnaft aréně, dozvěděli až ve čtvrtek ráno.

Nakonec však výprava Lva nechtěla riskovat kontumaci výsledku a potvrdila, že na zápas odcestuje, i když musela na poslední chvíli řešit některé nepříjemné záležitosti. Za bezpečnost se zaručil i ministr

O změně dějiště zápasu informovala KHL ve čtvrtek ráno.Vedení soutěže povolilo Donbassu odehrát šestý souboj série na domácím ledě v doněcké Družba aréně, přestože původně měl pro nestabilní politickou situaci na Ukrajině uskutečnit v Bratislavě.


Za bezpečnost ve městě se měl zaručit i ministr vnitra Ukrajiny Arsenij avak.

Ještě ve středu přitom organizační šéf ligy Dmitrij Kurbatov označil řízení zápasu v Doněcku za velmi riskantní. Druhý den bylo všechno jinak. Informace o přesunu dějiště Pražanů překvapila. “Nebylo to příjemné probuzení.Dozvěděli jsme se, že máme letět do Doněcka, co tu nikdo nečekal, “vyjádřil se kapitán HC Bet365-Zobrazit více Lev Jiří Novotný.

České Sázkové bonusy Bet365 média píší o frašce. Kdyby výprava Lva dostala potřebnou informaci s denním předstihem, řešila by všechny záležitosti standardně a nikoli ve stresu, jako nyní. Pražský klub musel na poslední chvíli řešit pojištění, či zrušit zájezd pro fanoušky.

“Nemáme letadlo, většina z nás ani cestovní pasy. Zaměstnanci klubu teď obcházejí rodiny, aby sehnali všechny dokumenty. Přivezou nám je do Bratislavy, odkud bychom měli letět na Ukrajinu, “prozradil Novotný. Občané Evropské unie mohli do Bratislavy cestovat na občanské průkazy.Zvažovali odmítnutí

Příprava Pražanů na zápas byla ovlivněna nečekaným rozhodnutím. Lev chvíli uvažoval, že cestu na Ukrajinu odmítne. “Je možné, že do Doněcka nepoletíme. Většina hráčů našeho klubu je z Evropy a cestu na Ukrajinu považuje za nebezpečnou. Můžeme jim to nařídit, ale nemá smysl vést mužstvo, které bude myšlenkami někde jinde,” uvedl pro portál rsport.ru sportovní ředitel HC Lev Rasid Chabibullin.

Vedení KHL klub před tímto krokem varovalo. Pokud by Lev na duel nenastoupil, hrozila by mu kontumace 0: 5 a pokuta milion rublů. “Liga nepřijme a nepochopí, dokud se Lev takto rozhodne.Pokud se tak stane, zápas bude kontumován, “citovaly ve čtvrtek ruská média viceprezidenta KHL Vladimira Šalajev.

Představitelé Lva si závažnost situace uvědomili a rozhodli se duel odehrát podle instrukcí. Jak uvádí webstránka českého klubu, výprava odletí do Doněcka ve čtvrtek večer, případně v pátek ráno. Hokejisté měli ve čtvrtek v Bratislavě od 16:00 trénovat.

Lev vede po středeční výhře 3: 1 v sérii 3: 2 na zápasy a dělí ho už jen jedno vítězství od postupu do konferenčního finále.Dres pražského klubu obléká i dvojice Slováků Juraj Mikuš, Lukáš Cingeľ, za Donbass hraje brankář Ján Laco a obránce Peter Podhradský.

Bet365-Otevřete si účet