K nám do redakce často píší znepokojení rodiče

K nám do redakce často píší bál se o rodiče, kteří si všimnou, že dítě nemůže zvyknout na kolektiv po přechodu na jinou školu. Některé děti a vůbec odmítají chodit na novou školu a převést je zpět. Bez ohledu na to, z jakého důvodu musel změnit školu — konflikt s učiteli, stěhování, ochotu učit na in-hloubkové programu — student může v každém případě, potýkají s problémy adaptace. “Já — Rodič” se rozhodl dát několik rad rodičům, kteří se buď v plánu přeložit dítě na jinou školu, nebo tak již učinily.
Rada první. Určete nejlepší čas v roce pro převod dítě v nové škole

V případě, že okolnosti nejsou v rozporu, pak nejvíce příhodnou pro překlad je září. Měsíc, kdy se všechny děti jsou v rovných podmínkách adaptace na školním rytmus, vstupující na pracovní režim po letních prázdninách. Díky startu a “” děti k sobě po letních prázdninách, nováček bude mnohem jednodušší se přihlásit na personál.
Tip druhý. Realizovat převod na jinou školu v souladu se specifiky věku vývoj dítěte

Nejméně bolestivý z citového hlediska věk pro přechod — to je základní škola. Aby se stres minimalizovat, rodiče by měli podporovat dítě ve všech jeho úsilí, chválit za každou výhru. Srovnávat dítě s ostatními spolužáky, není to stojí za to. Bude to jen zhorší složitost adaptace studenta v novém kolektivu. V menší školním věku problém sblížení s vrstevníky lze vyřešit poměrně snadno — například, uspořádat dům hlučné party pro celou třídu. Komunikace mimo zdi školy musí spolužáky, každý bude moci vyprávět o svých zájmech, které nepatří do studijního procesu.

V průměru přeřazení na jinou školu nežádoucí, protože právě v této době začíná období, protest, proměně osobnosti. Ale pokud měnič školy nelze vyhnout, není tlačit na dospívající a nevyžadují, aby to hned do tréninkového procesu a začal přinášet dobré známky. Zkuste vysvětlit všechny výhody překladu, vyhledejte faktor, který dokáže motivovat studenta ve studiu. Například — nákup nových kvalitních znalostí, které v dohledné době umožní rychleji se stal nezávislý a autonomní. V nové škole také bude možné najít nové přátele — připomínat o tom dítěti, jak je to možné.

Ve vyšších ročnících je třeba mluvit s dítětem na stejné úrovni. Diskutovat spolu klady a zápory přechodu, pochopit, že může dát nová škola, jaké perspektivy je možné a promyslet další kroky. Připravte se upřímně odpovědět na otázky o tom, proč je změna školy je nezbytná. Překonat teen stres spojený s přechodem do nové třídy, pomůže vaše podpora, a další kurzy v době. Pokud je režim den je vzácný, na zážitky spojené s adaptací, prostě nezůstane času.
Tip třetí. Přizpůsobte si dítě správně

Na emocionální stav dítěte při překladu do nové třídy do značné míry ovlivňují rodiče. Pokud se dospělí nechají mluvit s dítětem o tom, jak těžké a špatně jej přeložit do nové školy, žák začne ještě silnější strach z tohoto překladu. Je docela možné, že to bude vnímat nové vzdělávací instituce jako tábor. Diskutovat o přechod na jinou školu, v rodině potřeba, ale při tom je velmi důležité ukázat dítěti klid na vaší straně, a on by měl pochopit, že jste v klidu, ne proto, že stále, ale proto, že jisti úspěchem.

Autorské stránka: Obchod, který má ve své nabídce výrobků, jako jsou patrová postel a velmi dobrá kvalita – koupit zde a levná koupit zde