Ford a Gray vymazané hrať v škótskej Rugby World Cup štvrťfinále

Scotland šlapka Ross Ford a zamknúť Jonny Gray boli vymazané hrať s okamžitou platnosťou po tom, čo škótsky Rugby úspešne odvolal proti ich trojtýždňových suspenziou. Útočníci boli pôvodne podal zákazy po dvojčlenná riešiť na Samoa Jack Lam a bude k dispozícii pre nedeľné Svetový pohár štvrťfinále s Austráliou.

Ford a Gray boli zakázané potom, čo sa zistilo, vínnymi nezávislý súdny úradník, Christopher Quinlan QC, z nebezpečnej riešenie, kedy bol Lam hlava zarazený do zeme na Ruck premazávanie počas finále minulého sobotňajšej Pool B v Newcastli.Facebook Twitter Pinterest

Quinlan zdvihol obočie, aj keď, keď sa rozhodol ignorovať názory zápase rozhodcu, Jaco Peyper, ktorý videl incident, ale rozhodol sa, že nepredstavuje riziko pre Flanker.

Rozhodnutie o zákaze duo rozhněván Škótsko, so svojím generálnym riaditeľom, Mark Dodson, etiketovanie trest “neprimerane tvrdé”.Avšak, keď to oznámila svoje rozhodnutie odvolať, Scottish Rugby dal jasne najavo, že sa napáda iba dĺžku trestu.

Ale bolo lepšie správou, keď World Rugby oznámila svoj odvolania verdikt v sobotu popoludní, po . vypočutie v centre Londýna, zvrátenie pôvodného rozhodnutia

vo vyhlásení, riadiaci orgán uviedol: “Ross Ford a Jonny Gray (Škótsko) môžu voľne pokračovať v hraní s okamžitou platnosťou po tom, čo úspešne odvolať proti ich troch- týždeň suspenzie činy nekalého v rozpore s právom 10,4 (j) (nebezpečná začína zaoberať).

“odvolanie sa konala dnes v Londýne kanceláriách oficiálneho advokátskej kancelárie pre Rugby World Cup 2015 Clifford Chance a bol vypočutý odvolací výbor, ktorému predsedá ctihodný sudca Lex Mpati (Južná Afrika), v ktorom zasadá sudca Graeme Mew (Kanada) a Robbie Deans (Nový Zéland).

“Potom, čo vykonal podrobný prehľad všetkých použitých dôkazov, vrátane nových podanie z hráčov a ich zástupcov, spolu so všetkými dostupnými uhly kamery, odvolací výbor zamietol zistenie, že hráči sa dopustil nekalého, pretože hráč nebol spadol alebo riadený a preto náčinie nebolo nebezpečné.Hráči sú teda zatiaľ hrať znovu okamžite. “