Dzieci często czują się “niespotykane”

Ale to działa tylko wtedy, gdy dziecko chce zrobić konkretny wybór, a nie każesz go siłą (w ten sposób będzie być tylko chęć oporu, a nie “kooperacji” z rodzicami). Tak więc, należy próbować wyjaśnić dziecku przydatna dla niego praktyczne znaczenie prawidłowego wyboru, zainteresować go.

Dzieci często czują się “niespotykane”. Nie możemy zmusić dzieci po prostu słuchać, jeśli nie chcemy złamać ich wolę wyboru. Trzeba zachęcać ich chęć do współpracy.

Najczęściej dzieci są gotowe udzielić dorośli prawo decydować, ale pod warunkiem, że i dorośli wykazują gotowość wsłuchiwać się w potrzeby dziecka. Nie jest wykluczone, że w konkretnej sytuacji, negocjowanie z dzieckiem, to sami zrozumiecie, że kompromisowe rozwiązanie jest korzystne. Wyjaśnij dziecku swoje rozumowanie, wysłuchaj go i wtedy to będzie wasza wspólna wygrana.

Dzieci mogą czuć się samotni, nie “związane” z rodzicami. Dzieje się to ze względu na brak czasu, który rodzice poświęcają dzieciom. Oznacza to, że jeśli dziecko głównie słyszy od ciebie tylko wskazówki co do tego, że trzeba mu zrobić, ale masz ochotę mu niewiele (materace dziecięce) uwagi w kontekście tych zajęć i gier, które są interesujące dla niego, a następnie oczekiwać od niego posłuszeństwa nie należy. Najważniejsze – to jest miłość i relacji, a nie wymagający stosunek.
Dzieci mają te same cechy, co dorośli ludzie. Ma na uwadze, że nadmierny kontrola logiczne powoduje odporność (mamy dla Was zegary dziecięce) na określony czas. Ale konsekwencje mogą być różne, w zależności od wrodzonych cech i wczesnej edukacji.

To może prowadzić do wzrostu zbuntowanych cholera w charakterze dziecka, jak i do utraty inicjatywy dla życia. Dziecko zawsze musi być pewny, że na jego stronie, że pani słuchała do niego. Wychować dziecko, a nie wolno po prostu go kontrolować. Umiejętność iść na (zasłony dziecięce) ustępstwa, współpracować swoje plany i działania – to gwarancja, że dziecko będzie słuchać.

Czy wychowanie dziecka trudnej pracy?
Być może, tak, może się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, wielu ludzi chce myśleć, że wystarczy powiedzieć dziecku coś rozkazującym tonem i oczekują bezwzględnego wykonywania poleceń rodziców – to łatwy sposób prawidłowego wychowania. Ale, w rzeczywistości, zgodnie z podanymi zaleceniami, staraj się rozwijać samodyscyplinę dziecka. I wtedy nie trzeba będzie powtarzać pięć razy, zanim on ciebie posłucha.