Djokovičově sérii připomněla Azarenková

BRATISLAVA. Neuvěřitelná vítězná série Novaka Djokoviče se loni zastavila na čísle 43. V tomto roce má zatím jen ženskou vyzývateľku v podobě Viktorie Azarenková. Ta v neděli dosáhla na 23. výhru za sebou, když zdolala ve finále v Indian Wells Mariu Šarapovovou.

Běloruska hraje od začátku sezóny v úžasné formě. V Dubaji a Indian Wells ztratila jen jeden set.

Šarapovovou sfoukla po Australian Open i na americkém turnaji. V Austrálii jí povolila jen tři gemy, v USA pět.

“Z Viky se stala komplexní hráčka. Skvěle se pohybuje.Na každý fiftín proti ní se musíte nadělat a nesmíte dělat žádné chyby, “zhodnotila soupeřku pro espn.com ruská tenistka.

“Nikdy se mi nesnilo o takové sérii. Musím však zůstat hladová po vítězstvích a přizpůsobit k tomu každý detail, abych v tom pokračovala, “dodala pro yahoo.com světová jednička.

Paralela s Novakem Djokovičem je více než zřejmá.I Azarenková od začátku její kariéry považovali za velký talent a dlouho selhávala zejména psychicky. “Je pro mě ctí, že mou sérii srovnávají s Nováková, ale ještě musím hodně pracovat, abych se mu přiblížila,” řekla Azarenková.

Ženský rekord drží z roku 1997 s 37 výhrami Martina Hingisová.

Při podobných sériích už novináři hledají každý detail. Nyní připomínají, že Běloruska sice vyhrála obě akce jasně, ale nesetkala se na nich ani s jednou z trojice Petra Kvitová, Serena Williamsová a Caroline Wozniacká.

“Jasně, že bych si s nimi ráda zahrála. Čím je Bet365-Bonus ihned po registraci někdo blíže u mně v žebříčku, tím se na zápas proti němu více těším.Podobné zápasy vyhledávám, “reagovala dvaadvacetiletá tenistka. Rozhodně antuka

Nejbližší ji čeká turnaj v Miami. Po něm bude Bet365-Zobrazit více důležité, jak rodačka z Minska zvládne přechod na méně oblíbenou antuku. Djokovičem se to podařilo, když jeho skvělou sérii ukončil až v semifinále Roland Garros Roger Federer. Veterán Federer vyhrává nadále

BRATISLAVA.


Druhý rok ho posílají do důchodu a druhý rok jim dokazuje, že nikam se nechystá. Roger Federer vyhrává i po třicítce. V neděli to ukázal v Indian Wells, kde triumfoval počtvrté v kariéře a celkově získal devatenáctý titul z turnajů kategorie Masters.

V sezóně zvýšil svou bilanci na skvělých 22 výher a dvě prohry.Stále ukazuje, že na turnajích hraných na dva sety se může rovnat s absolutní špičkou. V semifinále amerického turnaje nedal šanci Rafaelu Nadalovi.

O tom, zda mu vrátil prohru ze semifinále Australian Open, se však velmi spekulovat nedá. Jelikož Španěl zvolil v tomto roce strategii většího odpočinku a specializuje se zejména na grandslamy.

Právě ty rozhodnou o úspěchu, respektive neúspěchu Federerově sezóny. Švýcar nevyhrál turnaj z velké čtyřky už dva roky.

V této sezoně se rozhodl hrát více turnajů. “Cítím se dobře, proto chci i hrát víc. Uvidíme, jak se věci postupně vyvinou, “dodal Federer.

“Cítím se výborně.Vítězství v Indian Wells nemohlo přijít v lepším čase. Dlouho jsem nehrál na začátku sezóny tak jako nyní, “řekl třicetiletý Bazilejčan, který ve finále amerického turnaje zdolal domácího Johna Isner.

Spokojený se svým vystoupením byl i Isner, který překvapil v semifinále Novaka Djokoviče. Světovou jednotku zdolal ve třech setech, když měl neuvěřitelnou sedemdesiatpercentnú úspěšnost podání.

“Tento turnaj si budu pamatovat hodně dlouho, protože jsem se konečně probojoval do desítky,” uvedl vysoký Američan pro espn.com. V nejnovějším vydání žebříčku ATP se posunul na desáté místo.

Bet365-Vyzvednout svůj bonus